Knygos apžvalga: ,,Penktos valandos klubas”

5/11/20232 min read

Būsiu atvira, kuomet gavau Robin Sharma knygos ,,Penktos valandos klubas” rekomendaciją, raukiau antakį, o mano vidinė knygų kritikė, taip mylinti klasikinę literatūrą, kratė galvą ir sakė: na, šito jau nebus. Visada turėjau labai gilius įsitikinimus apie motyvacines, “aš pakeisiu tavo gyvenimą”, “kaip uždirbti milijoną” knygas. Maniau, kad jos skirtos tik silpniems žmonėms, kurie negeba gyvenimo teikiamų pamokų mokytis iš grožinės literatūros, iš savo aplinkos, iš savirefleksijos. Visgi, pirmą kartą išgirdus šios knygos pavadinimą, pati buvau didelio gyvenimo pokyčio sūkury, tad nusprendžiau surizikuoti.

Paskutinius knygos puslapius perskaičiau vakar, o Goodreads programėleje uždėjau tris užtikrintas žvaigždutes iš penkių galimų.

Pirmieji knygos puslapiai išties mane maloniai nustebino, ten radau daug įkvėpiančių minčių, kurias išrašysiu ir čia, taip pat man labai patiko knygoje pateikiamos schemos. Visgi, minusą dėčiau ties pačiu pateikimu, man nepatiko jog autorius savo idėjas pateikia pasakodamas išgalvotų personažų siužetinę liniją, kuri išties yra labai, labai silpna. Veikėjų istorijos neįtraukiančios, neįtikinančios, dialogai silpni. Skaitant norėjosi gauti daugiau teorinės medžiagos, o ne grožinės literatūros.

Na, o grįžtant prie įkvėpiančių autoriaus minčių, išskirčiau šias:

Turiu jums pasakyti, kad daugybė žmonių miršta sulaukę trisdešimties, bet juos palaidoja, kai jiems aštuoniasdešimt.

Jeigu jums dabar atrodo, kad gyvenimas sujauktas, taip yra todėl, kad jūsų baimė didesnė, nei tikėjimas.

Noriu jums pasakyti, kad ten, kur yra jūsų didžiausias diskomfortas, taip pat slypi jūsų didžiausios galimybės.

Visi pokyčiai iš pradžių vyksta sunkiai, proceso viduryje šie pokyčiai ima kelti daug nepatogumų, o proceso pabaigoje jie tampa nepaprastai puikūs.

Noriu jums pasakyti, kad kiekvieną dieną - ir taip bus visą jūsų gyvenimą - jūs gaunate galimybę išreikšti savo lyderystės savybes, kad ir kur būtumėte, kad ir ką veiktumėte. Lyderystė skirta ne tik rinkų titanams ar pasaulinėms žvaigždėms. Šioje arenoje gali žaisti visi.

Būkite virtuozai. Būkite išskirtiniai. Būkite nepaprasti.

Dienos pradžia lemia, kaip jūs praleisite visą likusią jos dalį, kiek turėsite energijos, kokie būsite susitelkę ir kokie geri bus jūsų rezultatai. Kiekvienas rytas yra tarsi puslapis, kuriame jūs parašote, ką paliksite pasauliui.

Dauguma žmonių visą gyvenimą lieka tokie patys. Jie tiesiog bijo šiandieną pasielgti kitaip, kaip kad elgėsi vakar.

Maži kasdieniai pasiekimai per ilgesnį laiką tikrai atveda prie stulbinamų rezultatų.

Mūsų pasaulį keičia tik ekscentrikai, kurie nepritampa prie minios.

Suaugusieji - tai sugadinti vaikai. Rojus žemėje savaime atsiranda mūsų širdyje, kai mums pakanka išminties ir drąsos į jį įžengti. Taip darydavome vaikystėje.