Mano Nidos TOP 7

7/24/20233 min read

Pirmą kartą mano pėdos palietė paslaptingą Nidos žemę 2014 metais. Berods buvo vasaris, Nida buvo tuščia, vėjuota, tačiau tuo pačiu pripildanti ir šildanti savo jaukumu. Nuo to karto Nida mane sučiupo, surišo ir paženklino ir kasmet kviečia atgal, o aš lyg apimta hipnozės ten vis grįžtu ir grįžtu.

Per tuos 9 metus Nidoje keitėsi daug: migravo kopos, tiesėsi nauji takai, kilo nauji namai, keičiausi ir aš, bet magija, vis traukianti mane atgal išliko tokia pati.

Gyvenime mėgstu sąrašus, kurie lyg susistemina net ir didžiausią chaosą. Šiandien, neseniai grįžusi po savaitės atostogų Nidoje, noriu pasidalinti savo must sąrašu, ko niekada nepraleidžiu būdama Nidoje ir vietomis, kurias lig drakono rutulius noriu surinkti kaskart Nidoje.

  1. Parnidžio kopa

Parnidžio kopa - tai vaizdelis google, kuris dažniausiai išnyra prieš akis įvedus raktinį žodį Nida. Ir ne be reikalo. Nidoje esanti kopa yra viena aukščiausių smėlio kopų Europoje, todėl kasmet ją aplankyti suvažiuoja ne tik lietuviai, tačiau ir daugybė turistų iš užsienio. Aš laiptais iki Parnidžio pakylu kasmet ir man be galo įdomu stebėti, kaip ši kopa keičiasi, migruoja ir klajoja - net ir kopos pavadinimas, tikima, yra kilęs iš frazės “perėjusi per Nidą”.

  1. Kaštonas

Nuvykote į Nidą ir įkopėte į Parnidžio kopą? Iškart nusileidus apačion į miestelį, atsigaivinti pakviesčiau į Kaštoną. Baras, įsikūręs Nidos prieplaukoje, po atviru dangumi, po kuo tikriausiu kaštonu. Prie baro, tikėtina, susidursite su nemaža eile, juolab jeigu keliausite į Nidą vasaros metu, tačiau pakentėti verta, ypač jeigu paragausite legendinių kaštono sumuštinių.

  1. Nidos prieplauka ir pakrantė

Dažnam poilsiautojui atvykus į kurortą prie jūros, dažniausiai norisi laiką leisti paplūdimyje, tačiau kalbant apie Nidą, stipriai rekomenduočiau neskubėti pabėgti iš miestelio ir praeiti pakrante, vedančia palei marias. Nidos miestelis išskirtinis savo architektūra, spalvingomis vėtrungėmis ir molais. Nidos prieplaukoje gausu ilgastiebių jachtų, o kai kurie laivai kiekvieną dieną siūlo turistinius pasiplaukiojimus mariomis - tiek ilgesnius, pavyzdžiui, iki Mingės, tiek trumpesnius - saulės palydėjimui plaukiant palei kopą.

  1. Švyturys

Pasivaikščiojote pakrante ir apžiūrėjote Nidą “iš apačios”? Toliau privalote pamatyti Nidą “iš viršaus”, o tam puikiai tinka ant Urbo kalno iškilęs švyturys. Tik 132 laipteliai ir prieš Jūsų akis atsivers nuostabus Nidos miestelio, marių, jūros ir miškų peizažas.

  1. Zuikio daržas

Viena iš mano mėgiamiausių vietų Nidoje, įsikūrusi miške, vos kelios minutės iki jūros. Zuikio darže veiklos ras kiekvienas: išalkę po pramogų prie jūros, čia gaus skaniai pavalgyti; ieškantys ramaus pavėsio - gaus hamaką po medžiais, kur galės ramiai paskaityti; o ieškantys vakarėlio sutemus, čia gaus geros muzikos bei kompanijos prie laužo.

  1. Preila

Jeigu jau atvykote į Nidą, ir atostogoms turite daugiau laiko, rekomenduoju aplankyti ir kitas Neringos gyvenvietes: Preilą, Pervalką bei Juodkrantę. Iš šių gyvenviečių išskirčiau būtent Preilą, pasižyminčia išskirtine ramybe. Preiloje rasite ir Vecekrugo kopą, kur nuo nedidelės aikštelės viršuje atsiveria vaizdai į Nidos bei Pervalkos miškus, taip pat į jūrą ir marias.

  1. Saulėlydžiai

Galutinis, bet ir tikriausiai kone svarbiausias must, lankantis Nidoje yra saulėlydžiai. Tas ryškias ir sodrias spalvas, kuriomis nusidažo dangus virš jūros Nidoje nupasakoti sunkiausia - tai reikia pamatyti!