Žvilgsnis į siurrealų interjerą

6/16/20232 min read

Pastaruoju metu, atrodo, visi aplinkui įsirenginėja namus: pas vieną draugę jau paruošti naujo namo pamatai, kitai vizualizacijas jau ruošia dizainerė, pas trečią neseniai šventėme įkurtuves. Net socialiniuose tinkluose vis daugiau feed’o užima patarimai ir DIY idėjos, kaip protingai ir stilingai įrengti ir jaukiai susukti lizdelius. Visgi, vaizduotės ir originalumo dažnai šiuolaikiniuose interjeruose pasigendama, nes visiškoje populiarumo viršūnėje - modernios klasikos interjerai. Naujakurių aplinkoje, kaip burtažodžius tik ir girdėti: pas bus moldingai, o, kad tik pamatytumėt kokius akcentinius šviestuvus išsrinkome, visi stalviršiai pas mus bus marmuriniai, na, o jau sofų ir fotelių gražumas toks, kad baldai tampa panašesni į zefyriukus. Dažnu atveju ir paveikslų pasirinkimas atitenka dizaineriams, kurie tiesiog išrenka tinkamo kolorito, per daug “neišsišokantį”, įprastai abstraktų kūrinį, kuris dailiai įsilieja į interjerą. Kurti namus - pačią svarbiausią erdvę savo gyvenime, vaikantis trendų, man visgi atrodo tas pats, kas darytis tatuiruotę ant kūno dėl grožio, nekreipiant dėmesio į jos simboliką ir reikšmę, todėl vienodai įtariai žiūriu tiek į žmones su plunksnų tatuiruotėmis ant čiurnų, tiek į interjerus su marmuriniais paviršiais.

Vis dažniau, ieškant atgaivos akims, norisi pabėgti ir paieškoti originalių interjero detalių, o tam puikiai tinkamas yra siurrealistinio stiliaus interjeras. Apie siurrealizmą jau rašiau ankstesniame blogo įraše, o štai siurrealizmas interjere, rodytųsi, šią meno kryptį pakelia į kitą lygmenį, kuriame kambariai tampa pasakų nameliais, iš šviestuvų styro kojos, o sienos išvis gyvena atskirą gyvenimą, kuriame visada vietos atsiranda išskirtiniams meno kūriniams. Kuriant siurrealų interjerą nereikia sukti galvos derinant spalvas ir paviršius, nes tokio interjero pagrindinė misija - kūrybiškumo viršenybė: kuo keisčiau ir neįprasčiau - tuo geriau. Toks interjeras remiasi kontrastais, kur vietos randa grandiozinės skulptūros, tad namai dažnai panašėja į meno galerijas.

Viena iš žinomesnių pavardžių domintis siurrealistiniu interjeru - dizaineris Vincent Darré. Menininkas iš Prancūzijos, kuriantis ekstravagantiškus interjerus, drąsiai, kaip tapytojas dažus, tarpusavyje maišo baroko, kubizmo ir art deco elementus, o pats savo aistrą siurrealizmui interjere aiškina taip: „Man patinka perdėtas, teatrališkas dekoras. Manau, kad nuodėmė bijoti kičo. Niekas labiau neerzina, nei kambarys su smėlio spalvos sofa ir rudu foteliu, dekoruotu juodai baltomis nuotraukomis!“

Savaime suprantama, kad siurrealaus interjero pasirinkimas nėra paprastas, nes tam reikia ne tik daug fantazijos, bet ir daug laiko, ieškant išskirtinių baldų bei detalių, tačiau į naujus namus įsinešti bent vieną kitą originalesnę ir žaismingesnę idėją - verta, o tam puikiai tinka spalvingi, it iš sapno plaukę siurealistų paveikslai. Drąsiai į tokius meno kūrinius iškeiskite juodai baltas nuotraukas ir pamatyse, kaip netikėtai Jūsų namai atgis ir įgaus naujų spalvų!